O firmie

Laboratorium analityczno-diagnostyczne w Płocku (woj. mazowieckie) nieprzerwanie się rozwija, zwiększając wciąż ilość wykonywanych przez siebie badań. Jednocześnie nadal przeprowadza te, które są najważniejsze i najbardziej popularne oraz takie, jak testy na żółtaczkę typu B, boreliozę czy badanie w kierunku wykrywania wirusów grypy typu A i B. Plany rozwoju są tak zaawansowane, że wszystko wskazuje na znaczne poprawienie pozycji na rynku w tej branży.

Historia i dzień dzisiejszy

NZOZ „Laboratorium” istnieje od 1991 r. W 2008 roku został przekształcony w spółkę. Nie zmienił się jednak zakres usług oferowanych przez placówkę. Od początku istnienia kieruje nią pani mgr Beata Przygoda, a od jej nazwiska instytucja znana jest obecnie pod nazwą „Laboratorium Przygoda”. Firma pozostała także wierna założeniom, jakie przyświecają instytucjom, zajmującym się dbaniem o nasze zdrowie i życie. Działalność prowadzi w laboratorium w Płocku, jak również w swoich filiach w: Żurominie, Sierpcu, Toruniu, Bartoszycach, Kutnie. „Laboratorium Przygoda” daje zatrudnienie 65 osobom, a są to głównie diagności laboratoryjni, technicy analityczni, pielęgniarki, położne, a także kurierzy i pomoce laboratoryjne.

Platforma immuno-chemiczna

         Za jedną z zasad, jakimi kieruje się spółka przyjęto wyjście naprzeciw zapotrzebowaniom lokalnej społeczności na usługi medyczne. Z tego powodu podjęto współpracę z lekarzami o specjalnościach, których brakuje w żuromińskim szpitalu lub oczekiwanie na wizytę trwa bardzo długo (ginekolog, alergolog, endokrynolog, neurolog).

Główną działalnością spółki są badania laboratoryjne. Ich liczba, jaką Płockie laboratorium wraz ze swoimi filiami przeprowadza w ciągu doby, to aż 20 tys. Wynika to z faktu, że pracuje on całą dobę, wykorzystując sprzęt najwyższej jakości. Nie bez znaczenia pozostaje również wysoki poziom wyszkolenia i kwalifikacji personelu oraz dbałość o to, aby pogłębiał on swoją wiedzę i doświadczenie.

W zakresie przygotowania zawodowego i specjalistycznego osób pracujących w spółce, nie można pominąć roli, jaką pełni tu sam pracodawca, realizujący założenia odpowiedzialności społecznej w biznesie. Firma organizuje liczne kursy i szkolenia, podnoszące kwalifikacje i wyspecjalizowanie personelu (np. w zakresie mikrobiologii). Firma organizuje także imprezy okolicznościowe dla pracowników, jak bale karnawałowe czy wspólne wycieczki. Pomaga to zbudować partnerskie relacje oparte na zaufaniu, co również ma duży wpływ na działanie firmy.

Wzór w działaniach medycznych

         Innym aspektem, potwierdzającym wyróżnianie się spółki w zakresie realizacji zasad społecznej odpowiedzialności jest sposób kontroli jakości swoich usług. Branża laboratoryjna narażona jest na liczne błędy. Niwelowanie takich sytuacji stanowi jedną z naczelnych zasad działania. Realizowane jest to m.in. poprzez system kontroli  wyników, czym zajmują się diagności w ciągu doby oraz nocnej zmiany. Ustawowe wymogi nakładają obowiązek przeprowadzania badania próbki kontrolnej raz na 100 przeprowadzonych badań. W laboratorium Beaty Przygody takich testów dokonuje się co 50-60 prób.

         Podobnie jak w innych dziedzinach, również w branży laboratoryjno-analitycznej spółki muszą posiadać umiejętność dostosowywania się do nowych warunków, jakie stawia przed nimi rynek dlatego spółka połączyła się z grupą Alab Laboratoria Sp. z o.o. ogólnopolską siecią laboratoriów analiz medycznych wykonującą ponad tysiąc oznaczeń różnego rodzaju badań analitycznych i mikrobiologicznych.

Innowacyjność

Jako jedna z pierwszych firm diagnostycznych w Polsce, posiadamy podpis elektroniczny , dzięki któremu nasi Klienci maja możliwość nie tylko podglądu wyników badań ONLINE, ale również ich samodzielnego wydruku.

Społecznie przyjaźni

         Bezpośrednia aktywność w zakresie działalności charytatywnej jest kolejnym zagadnieniem, wyróżniającym „Laboratorium Przygoda” w kwestii społecznej odpowiedzialności. Firma wspiera placówki oświatowe i szkoły, poprzez zakup map, książek oraz podręczników. Działalnością spółki dla dobra publicznego jest włączenie się do organizacji akcji realizowanych przez różnorakie przychodnie. Firma przeprowadza wtedy darmowe badania, które są wykorzystywane w akcjach, mających na celu m.in. propagowanie zdrowego trybu życia i dbanie o poziom cholesterolu. Podobnie jest w przypadku realizacji programu „białych niedziel”, podczas których wykonywane są badania skóry na wykrywanie czerniaka, a więc choroby nowotworowej w pełni uleczalnej w przypadku wczesnego zdiagnozowania. Firma sponsoruje także liczne lokalne, społeczne przedsięwzięcia i związane z nimi imprezy jak na przykład te mające miejsce podczas „Dni Żuromina”.

         „Laboratorium Przygoda” trzykrotnie było laureatem konkursu „Mazowiecka Firma Roku”, dwukrotnie zdobywając brązowy i raz srebrny medal. Spółka uzyskała także dwa razy drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie „Perły medycyny”.  

          „Laboratorium Przygoda” wyróżnia się na rynku nie tylko mazowieckim, ale także ogólnopolskim. Plany rozwojowe placówki pozwalają przypuszczać, że jeszcze bardziej wzrośnie jakość świadczonych przez nią usług, co na pewno nie pozostanie bez znaczenia dla społeczności z nich korzystających.